O kurzu

Co je "Nebuď pštros"? A proč se to jmenuje tak divně?

Kdo?

24 účastníků ve věku 16–25 let

Kdy?

31. 7. – 6. 8. 2022

Kde?

Táborová základna Mrákotín

Za kolik?

3 000 Kč, pro členy Halahoje 2 800 Kč

Nebuď pštros je letní zážitkový kurz pro mladé holky a kluky, kteří touží prožít intenzivní týden v mrákotínské přírodě, poznat nové kamarády a dozvědět se něco více o sobě samém. Také pro ty, kterým není lhostejný současný svět a mají chuť a touhu být jeho aktivní součástí.

Jako tým usilujeme o všestranný rozvoj člověka s důrazem na život ve společnosti. Na kurzu cílíme na následující hodnoty:

  • Zodpovědnost
  • Svoboda
  • Zdravé sebevědomí
  • Pevná vůle
  • Aktivní prožívání svého života

A proč nechceme být jako pštros? Protože se nechceme před problémy schovávat jako pštrosí hlava do písku, či před nimi utíkat, jak to dokážou jeho rychlé nohy. Chceme využívat všech našich schopností a darů, a ne je mít jen na okrasu jako pštros svoje křídla, jež nikdy nevyužije k letu. Chceme si zachovat klid a rozvahu namísto pštrosí popudlivosti. A o tom všem bude kurz.

Je pro mě zážitkový kurz vhodný?

Program bude velmi intenzivní jak fyzicky, tak psychicky. Bude se po tobě chtít, abys běhal, plaval, uměl se překonat, kousnout, ale taky sdílet se s ostatními, odvázat se, tvořit, smát se a užívat si pohody.Video z kurzu Odlož si

Nevíš, co od zážitkového kurzu Halahoje čekat? Podívej se na video ze zážitkového kurzu Odlož si pořádaného v roce 2020.

Studentský klub Katolického gymnázia Halahoj nabízí již 20 let zajímavý program nejrůznějších volnočasových aktivit pro děti a mládež, rozšiřující jejich všestranné vědomosti, dovednosti, a pomáhá jim vyrůst v samostatné a zodpovědné jedince.

Náš tým

Vojta

Nejsem pštros! Ale protože ve své práci chrlím vodu na plameny a ve svém volném čase s pomocí kayaku křižuji proudy nejrůznějších řek, připomínám spíše vodního dráčka. A jen tak nějaké zranění mě také nezastaví!

Monča

Nejsem pštros ale Volavka s hlavou stále v oblacích. Přestože se často pohybuji v přítomnosti řek a vodáků, doma jsem spíše v korunách stromů či na vrcholcích skal. A ačkoli bydlím už nějakou dobu v Olomouci, ráda se vracívám za rodinou a kamarády do svého rodného hnízda v Třebíči.

Rozum

Nejsem pštros, protože jsem Plameňák. Tedy čundrák milující plameny i vodu (čti řeku Sázavu). Mám rád růžovou a radši budu stát hodiny na jedné noze ve vodě, než abych někam letěl.

Opi

Nejsem pštros, jsem pavouk. Přestože se jich trochu bojím. (Konec koncům trochu i sama sebe.) Baví mě tvořit, budovat a zhmotňovat věci. A taky mám ráda pestrou společnost. Ta na pavučinách bývá! A především, v jednom africkém jazyce jedním slovem označují pavouka i pohádkového hrdinu, a tím jsem rozhodně!

Renča

Nejsem pštros, jsem kolibřík. Mám ráda svoji práci, chození po horách a úsměv na tváři – ostatních i té mé. A i když mě syndrom kolibříka občas dostihne – "mávám" velmi intenzivně kolem sebe a výsledek se ne a ne dostavit, snažím se nevzdávat se a svým drobným dílem přispět k více radosti na tomto světě.

Špunt

Nejsem pštros, ale zajíc. Přesně ten zajíc z úsloví: "mnoho psů, zajícova smrt". Vždy mě lákalo přiliš mnoho různých aktivit – zájmů, studií, sportů i dobrovolnických činností – a jen tak tak se jim stíhám aspoň trochu věnovat. Mrkví prosím nekrmit.

Přihlášení

Počet účastníků je omezený na 24, proto s přihlášením neváhej!
Pokud máš ještě nějaké otázky, které bys rád prodiskutoval, klidně nám napiš nebo zavolej. Můžeš se obrátit na Opi / Terezu Markovou ( tereza.markova@volny.cz, 736 262 582) nebo na kohokoli z týmu, koho znáš.

Jak se přihlásit?

Stáhni si přihlášku na náš kurz.
Přihlášku vyplň.
Vyplněnou přihlášku pošli Opi / Tereze Markové.
tereza.markova@volny.cz, 736 262 582
A to je vše. Ozveme se Ti.

Po našem potvrzení budeš také vyzván k zaplacení účastnického poplatku, ten následně pošli na účet Halahoje:
číslo účtu 6095819349/0800, variabilní symbol 2206, do poznámky pro příjemce uveď jméno účastníka.