O kurzu

Co je "Nebuď pštros"? A proč se to jmenuje tak divně?

Kdo?

24 účastníků ve věku 16–25 let

Kdy?

31. 7. – 6. 8. 2022

Kde?

Táborová základna Mrákotín

Za kolik?

3 000 Kč, pro členy Halahoje 2 800 Kč

Nebuď pštros je letní zážitkový kurz pro mladé holky a kluky, kteří touží prožít intenzivní týden v mrákotínské přírodě, poznat nové kamarády a dozvědět se něco více o sobě samém. Také pro ty, kterým není lhostejný současný svět a mají chuť a touhu být jeho aktivní součástí.

Jako tým usilujeme o všestranný rozvoj člověka s důrazem na život ve společnosti. Na kurzu cílíme na následující hodnoty:

  • Zodpovědnost
  • Svoboda
  • Zdravé sebevědomí
  • Pevná vůle
  • Aktivní prožívání svého života

A proč nechceme být jako pštros? Protože se nechceme před problémy schovávat jako pštrosí hlava do písku, či před nimi utíkat, jak to dokážou jeho rychlé nohy. Chceme využívat všech našich schopností a darů, a ne je mít jen na okrasu jako pštros svoje křídla, jež nikdy nevyužije k letu. Chceme si zachovat klid a rozvahu namísto pštrosí popudlivosti. A o tom všem bude kurz.

Je pro mě zážitkový kurz vhodný?

Program bude velmi intenzivní jak fyzicky, tak psychicky. Bude se po tobě chtít, abys běhal, plaval, uměl se překonat, kousnout, ale taky sdílet se s ostatními, odvázat se, tvořit, smát se a užívat si pohody.Video z kurzu Odlož si

Nevíš, co od zážitkového kurzu Halahoje čekat? Podívej se na video ze zážitkového kurzu Odlož si pořádaného v roce 2020.

Studentský klub Katolického gymnázia Halahoj nabízí již 20 let zajímavý program nejrůznějších volnočasových aktivit pro děti a mládež, rozšiřující jejich všestranné vědomosti, dovednosti, a pomáhá jim vyrůst v samostatné a zodpovědné jedince.

Náš tým

Vojta

Nejsem pštros! Ale protože ve své práci chrlím vodu na plameny a ve svém volném čase s pomocí kayaku křižuji proudy nejrůznějších řek, připomínám spíše vodního dráčka. A jen tak nějaké zranění mě také nezastaví!

Monča

Nejsem pštros ale Volavka s hlavou stále v oblacích. Přestože se často pohybuji v přítomnosti řek a vodáků, doma jsem spíše v korunách stromů či na vrcholcích skal. A ačkoli bydlím už nějakou dobu v Olomouci, ráda se vracívám za rodinou a kamarády do svého rodného hnízda v Třebíči.

Rozum

Nejsem pštros, protože jsem Plameňák. Tedy čundrák milující plameny i vodu (čti řeku Sázavu). Mám rád růžovou a radši budu stát hodiny na jedné noze ve vodě, než abych někam letěl.

Opi

Nejsem pštros, jsem pavouk. Přestože se jich trochu bojím. (Konec koncům trochu i sama sebe.) Baví mě tvořit, budovat a zhmotňovat věci. A taky mám ráda pestrou společnost. Ta na pavučinách bývá! A především, v jednom africkém jazyce jedním slovem označují pavouka i pohádkového hrdinu, a tím jsem rozhodně!

Renča

Nejsem pštros, jsem kolibřík. Mám ráda svoji práci, chození po horách a úsměv na tváři – ostatních i té mé. A i když mě syndrom kolibříka občas dostihne – "mávám" velmi intenzivně kolem sebe a výsledek se ne a ne dostavit, snažím se nevzdávat se a svým drobným dílem přispět k více radosti na tomto světě.

Špunt

Nejsem pštros, ale zajíc. Přesně ten zajíc z úsloví: "mnoho psů, zajícova smrt". Vždy mě lákalo přiliš mnoho různých aktivit – zájmů, studií, sportů i dobrovolnických činností – a jen tak tak se jim stíhám aspoň trochu věnovat. Mrkví prosím nekrmit.

Účastníci

Áďa

Nejsem pštros, protože jsem králice, jako ona jsem tichá a neslyšně pozoruji vše kolem sebe, ovšem když se mi něco nelíbí, dokážu se hlasitě projevit. Též naslouchám svému okolí než abych mluvila.

Anička

Nejsem pštros, protože jsem včela. Ráda tvořím a pracuji se sladkým. Stejně jak včela mám ráda společnost milých přátel nebo rodiny.

Dominik

Nejsem pštros, jsem hylon (kříženec hydry a slona). Mám hodně hlav, dost je jich v oblacích. Když mi jednu činnost vezmete, tři další přibudou. A v mezilidských konverzacích občas trochu sloním (jako ten slon v porcelánu).

Domča

Mám ptačí příjmení, takže bych v tom v tom viděla nějakého tvora s křídly. Neřekla bych ale jen jednoho. Skřivan, protože miluju hudbu a ráda ji předávám dal, kolibřík pro jeho vytrvalost, mrštnost, pestrost a schopnosti, které u tak malého tvora nikdo nečeká. Také orel pro sílu a vlaštovku pro svobodu, která mu věčně dává slunce, což je pro mě obrovská energie života.

Filip

Nejsem pštros. Jsem vlk, který občas musí podnikat dlouhou pouť za lepší kořistí. Stejně tak já rád putuju, ať už po cestách na světě, tak i ve svém osobním životě. A stejně jako vlk si dokážu bránit to, co mám rád.

Halina

Nejsem pštros, protože jsem vlk. Vlci byli odedávna symbolem kreativity a spojení s přírodou, symbolem hluboké intuice. Stejně jako vlci se i já cítím nejlépe ve své smečce. Vlci propojují plachou spiritualitu s hravostí v každodenním životě, a proto se i já počítám mezi vlky.

Honza

Nejsem pštros, jsem veverka. Často se držím v pozadí, ale umím překvapit – jako veverka, když přeběhne přes cestu těsně před autem. Mám rád přísloví "co tě nezabije, to tě posílí" – a já stále žiju. Rád překonávám překážky, vlastně v tu chvíli nerad, o to větší z toho mám později radost. Zajímá mě moderní historie, rád natáčím a stříhám videa, jezdím na kole a pořádám volnočasové akce.

Julča

Nejsem pštros, jsem veverka. Úplně nejlíp se cítím uprostřed lesa. Když mě někdo naštve, hodím po něm nějakou tou šiškou. Radši sedím schovaná ve větvích a pozoruju dění z dálky, než abych byla středem pozornosti já. A zvládnu zapomenout i na to, kam jsem schovala zásoby na horší časy.

Jáchym

Nejsem pštros, jsem zebra. Velmi rád závodím s členy svého stáda a mám tolik zájmů, že zčasti nevím, kam se dřív rozběhnout. Ve svém volném čase rád proháním s kamarády kulatou věc stejně černobílou jako má srst a vedu války dvou armád stejných barev.

Káťa

Nejsem pštros, ale jsem kočka, která ráda spí, přesto v noci ožívá. Stejně jako taková kočka se dokážu nadchnout z různých věcí a jako s hračkou si s nimi vyhrát, dokud mi síly stačí.

Marky

Nejsem pštros, jsem lvice 😀 Jsem celkem vůdčí osobnost a ráda beru věci do svých rukou. Ráda zkouším nové věci a mám ráda výzvy. Mojí smečkou je skaut a ten je pro mě moc důležitý, stejně jako moje rodina a mí kamarádi. ...a samozřejmě mám moc ráda spánek a jídlo 😋

Pepa

Nejsem pštros, jsem orel. Rád poznávám nové lidi a krajinu. Nebojím se výšek, ale dost věcí mi dokáže nahnat strach. Mám smysl pro humor. Rád se vracím do svého hnízda, kde vymýšlím nové nápady. Krmit prosím masem.

Peťa

Nejsem pštros, ale lev, protože nejen hrdě nosím svoji dlouhou hřívu, ale také proto, že jsem hodně dravá a akční. Ačkoliv se můžu zdát jako tiché zvíře, někdy dokážu i ohromit svým řevem. Ale stále jsem hodně hravá a nadšená pro nové věci, proto se cítím spíše ještě jako lvíče. Často chci, aby věci byly po mém, a tak se občas ocitám v roli takového generála, který všechno řídí. Nejčastěji mě najdete v nejaké tlupě s dětmi či dospívajícími, kterým se ráda věnuji ve volném čase, anebo když chci být sama, můžete mě zahlédnout, jak běhám po lesích či loukách.

Pája

Nejsem pštros, ale světluška. Stejně jako ona tvoří malé zelené světýlko, tak i mou zálibou je vytvářet nové věci. Svou kreativitu nejradši uplatňuji při organizaci akcí pro další brouky nejen z naší skautské čeledi. Jsem aktivní v noci a nejlépe se cítím v lese. Ráda trávím čas ve společnosti ostatních světlušek, ale nevadí mi se občas o samotě zakuklit. Někdy létám při zemi, avšak se svými sny a touhami mám sem tam hlavu v oblacích.

Teri

Kdybych se měla připodobnit k nějakému zvířeti, byl by to vlk. Ráda trávím čas ve společnosti, s mými nejbližšími, s mojí smečkou a zároveň jsem i ráda sama. Mým domovem, kde se skutečně cítím doma, je divočina, příroda. Miluji svobodu a volnost. Když mě ale ochočíš, přizpůsobím se. Dokáži chodit podle pravidel, být hodná, milá, ale zároveň nepřestávám být sama sebou. Tím, kým doopravdy jsem. Jsem jako vlk, nenápadná a vnímavá ke svému okolí, ale také občas nekompromisní.

Vašek

Nejsem pštros, protože jsem rosomák. Tedy kluk milující výzvy a snažící se najít odvahu i tváří tvář velkým věcem. Také mám rád divokou přírodu a cestování.

Vašek

Nejsem pštros, ale medvěd. Stejně jako medvěd se rád vyskytuju v lese nebo horách, ale také stejně jako medvěd mám rád svůj klid, jídlo a spánek (teda většinou ne přes celou zimu). Když mi o něco fakt jde, dokážu být houževnatý a vytrvalý jako medvěd.

Veru

Nejsem pštros, ale lev. Zakládám si na své důstojnosti a jsem hrdá na každý úspěch. Jsem spíše tajemný samotářský tvor, který se však rád vrací do své smečky, a i když jsem spíše tišší povahy, občas i já dokážu být králem zábavy. Jako každý správný lev si ráda pospím na sluníčku a rozhodování o přežití smečky nechávám raději na lvicích, ale když jde opravdu o život, vycením ostré zuby, vytasím své silné drápy a jdu se za všechny být. A jelikož i králové zvířat mají své dětinské chvilky, umím si i já pohrát s nejrůznějším materiálem a něco originálního vyrobit.

Zdiška

Nejsem pštros, protože jsem kosatka. Ve vodě se cítím jako doma. Ráda plavu a trávím u vody svůj čas. Stejně jako kosatka ráda trávím čas ve skupině svých blízkých přátel a rodiny. Společně s nimi proplouvám životem a navzájem se držíme nad hladinou.

Přihlášení

Počet účastníků je omezený na 24, proto s přihlášením neváhej!
Pokud máš ještě nějaké otázky, které bys rád prodiskutoval, klidně nám napiš nebo zavolej. Můžeš se obrátit na Opi / Terezu Markovou ( tereza.markova@volny.cz, 736 262 582) nebo na kohokoli z týmu, koho znáš.

Jak se přihlásit?

Stáhni si přihlášku na náš kurz.
Přihlášku vyplň.
Vyplněnou přihlášku pošli Opi / Tereze Markové.
tereza.markova@volny.cz, 736 262 582
A to je vše. Ozveme se Ti.

Po našem potvrzení budeš také vyzván k zaplacení účastnického poplatku, ten následně pošli na účet Halahoje:
číslo účtu 6095819349/0800, variabilní symbol 2206, do poznámky pro příjemce uveď jméno účastníka.